ZMIENIAMY LUBSKO NA LEPSZE

W dniu dzisiejszym (6.07.2020) na terenie malowniczego Zalewu KARAŚ, Wojewoda Lubuski Władysław Dajczak podpisał umowę z Burmistrzem Lubska Januszem Dudojciem, w sprawie finansowania zadań związanych z rozwojem sieci ośrodków wsparcia.
Gmina Lubsko otrzymała dofinansowanie w kwocie 930 270 zł na stworzenie nowej siedziby Środowiskowego Domu Samopomocy w Lubsku, który będzie się mieścił na parterze w części budynku przy al. Wojska Polskiego 2a, sąsiadując z obecnie prężnie funkcjonującym Klubem SENIOR+, który swoją działalność zawdzięcza również wsparciu Wojewody Lubuskiego.

Przypominamy, że w ramach dofinansowania na utworzenie Klubu Senior+, Gmina Lubsko otrzymała w 2019 roku 145 354,33 zł, a w 2020 roku, Gmina pozyskała też dofinansowanie na funkcjonowanie Klubu. To udana inwestycja. Dziś podopieczni Klubu, sami dziękowali Panu Wojewodzie Lubuskiemu oraz Burmistrzowi Lubska za dostrzeżenie problemów, z jakimi borykają się osoby starsze, często samotne oraz za stworzenie im miejsca, w którym mogą się spotkać, spędzić razem czas, rozwijać się.
Utworzenie Klubu Senior+ w budynku przy al. Wojska Polskiego 2a (wcześniej USC), było doskonałym początkiem przywrócenia nieruchomości do czasów jej świetności.

Przed rozpoczęciem prac, budynek był całkowicie wyjęty z użytku. Funkcjonujący Klub Senior+ przywrócił go częściowo do życia!
Obecna inwestycja jest kolejnym krokiem ku lepszemu!
W ramach zadania dokonane zostaną: przebudowa i remont pozostałej części parteru, a także dostosowanie pomieszczeń do potrzeb ŚDS. Projekt przewiduje podstawowe i niezbędne wyposażenie pomieszczeń, tj. kuchni, zaplecza sanitarnego, sali ćwiczeń kulinarnych oraz szatni.

Obecnie ŚDS mieści się na II piętrze budynku przy ul. Bohaterów. Jest to stara kamienica z drewnianą klatką schodową. Zamontowanie windy, nie poprawiło znacząco komfortu użytkowania budynku przez podopiecznych domu.
Nowa siedziba mieścić się będzie na parterze budynku, a pod szczególną uwagę wzięte zostaną wszystkie potrzeby przyszłych użytkowników, zwłaszcza te eliminujące bariery architektoniczne.
Inwestycja znacznie poprawi warunki bytowe podopiecznych oraz opiekunów. Zwiększenie powierzchni pomieszczeń pozwoli na realizację programu związanego z rehabilitacją i rozwojem.
Sąsiedztwo z jednostkami kultury i sportu, tj. Biblioteką, Lubskim Domem Kultury, Ośrodkiem Sportu i Rekreacji, stwarzają warunki do lepszego rozwoju i współpracy, co pozytywnie wpłynie na adaptację i funkcjonowanie w środowisku.
Zakończenie inwestycji planowane jest do końca 2020 roku.
Cieszymy się z otrzymanego dofinansowania i serdecznie za nie dziękujemy!
To dla Lubska duży sukces!

Wierzymy, że już niebawem uraduje się serce mieszkańców z wyniku zrealizowanego zadania!

Korzystając z okazji, serdecznie dziękujemy wszystkim zaangażowanym w organizację dzisiejszego spotkania z Panem Wojewodą Lubuskim.
W sposób szczególny dziękujemy właścicielom i pracownikom Tawerny ZORBA, dyrekcji i pracownikom OSiR oraz LDK, a także kierownictwu i podopiecznym WTZ oraz ŚDS.
Dziękujemy przybyłym gościom, a także młodym artystom, którzy swoim talentem wokalnym uświetnili ten dzień.

Kategoria treści: 

Kontakt

Urząd Miejski w Lubsku
Plac Wolności 1
68-300 Lubsko
telefon:  68 457 61 01, 457 61 15
fax:  68 457 61 00

Rachunek Bankowy Gminy:
PKO Bank Polski
Nr rachunku:
42 1020 5402 0000 0502 0267 7714

 

DEKLARACJA DOSTĘPNOŚCI

Informacje

Godziny otwarcia Urzędu:
Poniedziałek 7:30-17:00
Wtorek, środa, czwartek 7:30-15:30
Piątek 7:30-14:00.
 
USC od poniedziałku do piątku:
7:30-14:30
 
Burmistrz przyjmuje: poniedziałek 12:00-17:00
 
Godz. otwarcia kasy na stronie bip.lubsko.pl