Z Bawarii do Lubska - w poszukiwaniu wspomnień...

lubsko.pl
W dniu dzisiejszym (18.05.2019 r.) Burmistrz Lubska Janusz Dudojć gościł Panią Barbarę Nordmann, która z Bawarii przybyła do Lubska wraz z siostrzeńcami, by dać im możliwość bliższego poznania historii ich rodziny.
Zamek w Lubsku, w którym dziś mieści się Dom Pomocy Społecznej, był niegdyś w posiadaniu dziadka Pani Nordmann (z rodu von Beerfelde). Pani Barbara wraz z mężem wspomagała dawniej Dom, przekazując na rzecz jego podopiecznych sprzęt medyczny, lekarstwa, pieniądze. Dziś jako ostatnia żyjąca z rodziny, pamiętająca z opowiadań historię jej bliskich, zapragnęła przekazać ją swoim siostrzeńcom. Uczyniła to w sposób niezwykły, zabierając ich do Lubska - dawnego Sommerfeld, w którym mieszkali dawniej jej dziadkowie, rodzice i ona.
Burmistrz przywitał gości w ratuszu. Następnie udali się do kościoła pw. NNMP, w którym przywitał ich Proboszcz Parafii ks. kan. Marian Bumbul. Proboszcz opowiedział historię kościoła, w którym jak się okazało, sakrament Chrztu Świętego przyjęła mama Pani Barbary.
Następnie wszyscy udali się do Zamku. Goście zwiedzili obiekt łącznie z wieżami zegarową oraz tarasową, a także ogród, w którym Pani Nordmann wraz z siostrzeńcami zasadzili dąb. Burmistrz na prośbę Pani Barbary pokazał także kaplicę na cmentarzu oraz epitafium. Na koniec Burmistrz pojechał z gośćmi nad zalew Karaś, opowiedział o nowych inwestycjach.
Pani Nordmann wraz z siostrzeńcami byli bardzo zadowoleni z pobytu w Lubsku. Jak powiedzieli - ta podróż jest dla nich bardzo ważna, a wspomnienia i przeżycia z nią związane, pozostaną z nimi na zawsze.
Serdecznie dziękujemy:
- ks. kan. Marianowi Bumbulowi Proboszczowi Parafii pw. Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny w Lubsku za przyjecie i oprowadzenie po kościele,
- Pani Wioletcie Kuźmińskiej - Dyrektor Domu Pomocy Społecznej w Lubsku oraz pracownikom DPSu - za umożliwienie przybyłym gościom zwiedzenia zamku, za serdeczną gościnę i słodki poczęstunek,
- Panu Marcinowi Choińskiemu - radnemu Rady Miejskiej w Lubsku - za przekazanie sadzonki dębu, którą Pani Barbara wraz z siostrzeńcami posadzili w przyzamkowym ogrodzie na dowód i pamiątkę odwiedzin oraz swojej obecności.
Kategoria treści: 

Kontakt

Urząd Miejski w Lubsku
Plac Wolności 1
68-300 Lubsko
telefon:  68 457 61 01, 457 61 15
fax:  68 457 61 00

Rachunek Bankowy Gminy:
PKO Bank Polski
Nr rachunku:
42 1020 5402 0000 0502 0267 7714

Informacje

Godziny otwarcia Urzędu:
Poniedziałek 7:30-17:00
Wtorek, środa, czwartek 7:30-15:30
Piątek 7:30-14:00.
 
USC od poniedziałku do piątku:
7:30-14:30
 
Burmistrz przyjmuje: poniedziałek 12:00-17:00
 
Godz. otwarcia kasy na stronie bip.lubsko.pl