Witaj szkoło!

Burmistrz

Rozpoczęcie roku szkolnego 2021/2022 w lubskich placówkach edukacyjnych.

Pomimo utrzymującego się zagrożenia epidemiologicznego, w całym kraju uczniowie, nauczyciele i rodzice przywitali dziś pierwszy dzień szkoły. Podobnie było w szkołach podstawowych, dla których Gmina Lubsko jest organem prowadzącym.

W placówkach odbyły się uroczyste apele z udziałem władz lokalnego samorządu. Sekretarz Gminy Iwona Poszwa przywitała po wakacjach uczniów i nauczycieli Szkoły Podstawowej nr 1, a w szczególności nową Panią Dyrektor Małgorzatę Lewicką.
W Szkole Podstawowej w Górzynie Burmistrza reprezentowała Elżbieta Haściło Naczelnik Wydziału Edukacji UM w Lubsku. Natomiast Przewodniczący Rady Miejskiej w Lubsku Artur Bondarenko udał się do Szkoły Podstawowej nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi, w której powitał dzieci, młodzież, grono pedagogiczne wraz z nową Panią Dyrektor Jolantą Grossmann.

W Szkole Podstawowej nr 2 w uroczystym apelu rozpoczynającym nowy rok szkolny uczestniczył Burmistrz Lubska Janusz Dudojć, który życzył uczniom tego, by sumiennie podchodzili do nauki, gdyż uczciwa praca nad własnym rozwojem daje wielkie efekty. Na dowód swoich słów przywołał osiągnięcia Lubszczanina - Olimpijczyka Michała Rozmysa, a także dzieci i młodzieży z Koła nr 1 w Lubsku PZW Okręg w Zielonej Górze, którzy osiągnęli najlepsze wyniki w klasyfikacjach indywidualnych i drużynowych w tegorocznej Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w Sportach Wędkarskich.
Burmistrz powitał nową Panią Dyrektor Szkoły Aurelię Fert, a także pierwszoklasistów, życząc im, by w szkole czuli się dobrze i bezpiecznie oraz przekazując im symboliczny upominek.
Poinformował o wykonanych przez Gminę Lubsko w czasie wakacji remontach w szkole oraz wyraził nadzieję, że również dzięki temu, nauka w placówce będzie jeszcze bardziej dogodna, bo będzie odbywała się w dobrych warunkach, także sanitarnych.

W szkołach wspomniano o tym, że 82 lata temu, 1 września dzieci nie miały szansy pójść do szkoły, ponieważ wybuchła wojna. Należy docenić więc, że dziś jest taka możliwość.
Nauka w szkole to obowiązek, ale i przywilej.
Zgromadzeni na apelu uczcili 82. rocznicę wybuchu II Wojny Światowej minutą ciszy.

Uczniom, nauczycielom, pracownikom placówek oświatowych, również rodzicom dzieci życzymy bezpiecznego nowego roku szkolnego!

 

Kategoria treści: 

Kontakt

Urząd Miejski w Lubsku
Plac Wolności 1
68-300 Lubsko
telefon:  68 457 61 01, 457 61 15
fax:  68 457 61 00

Rachunek Bankowy Gminy:
PKO Bank Polski
Nr rachunku:
42 1020 5402 0000 0502 0267 7714

 

DEKLARACJA DOSTĘPNOŚCI

Informacje

Godziny otwarcia Urzędu:
Poniedziałek 7:30-17:00
Wtorek, środa, czwartek 7:30-15:30
Piątek 7:30-14:00.
 
USC od poniedziałku do piątku:
7:30-14:30
 
Burmistrz przyjmuje: poniedziałek 12:00-17:00
 
Godz. otwarcia kasy na stronie bip.lubsko.pl