Paweł Skrzypczyński – Dyrektor Lubskiego Domu Kultury
Na lody do Lubska
W wyniku zakończenia procedury naboru na wolne stanowisko, Dyrektorem Lubskiego Domu Kultury został Pan Paweł Skrzypczyński.
Nowy Dyrektor rozpoczął pracę w placówce w dniu 1 kwietnia 2021 roku.
I choć czas jest trudny i niesprzyjający, pełen ograniczeń, co nie działa na korzyść działalności kulturalnej, to jednak wierzymy, że zostanie on wykorzystany przez Pana Dyrektora dobrze i efektywnie.
Podczas sesji Rady Miejskiej w Lubsku Dyrektor zadeklarował rzetelną pracę na rzecz Lubska. O naszym mieście mówi z sentymentem. Wspomniał czasy dzieciństwa i lat młodzieńczych, kiedy pokąpać się jeździł „na Grabówek”, a na lody – do Lubska.
Doświadczenie, wiedza i pasja
Paweł Skrzypczyński urodził się i mieszka w Żarach, ma 55 lat.
Jest absolwentem dziennych studiów magisterskich na Wydziale Filologii Polskiej Uniwersytetu Wrocławskiego oraz podyplomowych studiów w zakresie Public Relations, w Wyższej Szkole Bankowej, w Poznaniu.
Po studiach prowadził działalność gospodarczą, a w kolejnych latach pracował jako przedstawiciel handlowy, a także jako menedżer w dużych, ogólnopolskich firmach produkcyjnych, w Żarach, Wrocławiu i Warszawie.
Był dziennikarzem, sekretarzem redakcji i redaktorem naczelnym lokalnej gazety.
Od lat angażuje się w życie społeczne, był radnym Powiatu Żarskiego, pełni funkcję prezesa żarskiego Towarzystwa Upiększania Miasta, organizuje doroczny Jarmark Miodu i Wina w Żarach.
Od kilku lat prowadzi działalność gospodarczą – jest właścicielem firmy organizującej w całej Polsce recitale dla artystów związanych z krakowską "Piwnicą pod Baranami".
Lubsko ma potencjał!
Nowy Dyrektor wypowiada się o Lubsku bardzo pozytywnie. Mówi: „Lubsko ma piękny dom kultury, do wykorzystania będzie też budynek po byłym USC. Ważne jest, żeby obiekty te tętniły życiem, żeby tchnąć w nie ducha kultury. W dłuższej perspektywie planowana jest modernizacja terenu wokół LDK. Powinna to być wizytówka miasta, oaza zieleni, miejsce różnych wydarzeń oraz codziennych spotkań mieszkańców. LDK po połączeniu z Biblioteką w Centrum Kultury, powinno być wiodącą instytucją, promującą całą gminę.
Optymista odnoszący się z szacunkiem do tradycji, z umysłem otwartym na nowości
- Jestem dobrej myśli (mówi Pan Paweł). Burmistrz Janusz Dudojć z radnymi sprawnie zarządzają gminą. Udało się wyjść z odziedziczonego po poprzednikach programu naprawczego, w budżecie jest nadwyżka. Burmistrz deklaruje wsparcie dla kultury, jest otwarty na nowe pomysły, zależy mu na wysokim poziomie edukacji i wychowania przez sztukę oraz na integracji międzypokoleniowej.
Kierunki działania
Nowy dyrektor uważa, że należy kontynuować Festiwal Lubuskich Prezentacji Wokalnych Dzieci i Młodzieży Specjalnej Troski oraz wspierać organizację koncertów rockowych, z których Lubsko jest znane. Planuje także systematyczną organizację warsztatów artystycznych dla młodzieży, szczególnie tej, która chce studiować na akademiach sztuk pięknych i muzycznych. Istotne jest, żeby młodzi ludzie mieli możliwość bezpośredniego spotkania się ze znanymi twórcami.
Jak sam mówi: „jest jeszcze kilka większych i mniejszych pomysłów. Ważnym zadaniem będzie zbudowanie orkiestry – która funkcjonowała, dopóki istniał zakład Luwena".
Dyrektor pytany o plany dalszej współpracy mówi:
- Zapraszam do współpracy wszystkich, którym na sercu leży rozwój kultury w Lubsku. Drzwi Lubskiego Domu Kultury są szeroko otwarte.
Życzymy Panu Dyrektorowi, by zarządzanie lubską instytucją kultury okazało się dla niego cennym doświadczeniem i interesującą przygodą. Życzymy wielu pomysłów i tych innowacyjnych i tych znajdujących źródło w tradycji, którą zawsze warto pielęgnować.
Czekamy zniecierpliwieni chwil, kiedy będziemy mogli być uczestnikami wielu wspaniałych wydarzeń kulturalnych.
Życzymy Panu Dyrektorowi wszelkiej pomyślności!
Najnowsze artykuły
Ważne informacje
Kontakt
Urząd Miejski w Lubsku
Plac Wolności 1
68-300 Lubsko
telefon: 68 457 61 01, 457 61 15
fax: 68 457 61 00
Rachunek Bankowy Gminy:
PKO Bank Polski
Nr rachunku:
42 1020 5402 0000 0502 0267 7714
Informacje
Wtorek, środa, czwartek 7:30-15:30
Piątek 7:30-14:00.
7:30-14:30