Niezwykłe lekcje językowe w Szkole Podstawowej nr 3 w Lubsku

Niezwykłe lekcje językowe w Szkole Podstawowej nr 3 w Lubsku
Autor: 
A.Hekkert

Niezwykła wizyta wolontariuszy z Kolumbii i Indonezji: Eni Era Wati Boru Pane i Luis Alejandro León Serrano w Szkole Podstawowej nr 3 w Lubsku.

W ramach Fundacji Euroweek uczniowie uczestniczyli w językowych warsztatach. Archaiczne techniki nauczania w starciu z nowoczesnym i kreatywnym podejściem do przekazywania wiedzy ponoszą sromotną porażkę. Na takich zajęciach nie ma miejsca na nudę, luźne podejście do nauki, wręcz przeciwnie - korzystanie z takich innowacyjnych metod, interaktywnych warsztatów, specjalnych zajęć w grupach stanowi receptę na sukces.

Dzieci zapoznały się z geograficznym położeniem Kolumbii i Indonezji, walutą, kuchnią, tradycjami, sławnymi ludźmi danego regionu, tradycyjnym tańcem i zwyczajami.

„W obecnych czasach świat można nazwać globalną wioską, w związku z tym istotnym jest, aby uczniowie mieli świadomość różnorodnych transkulturowych zagadnień istniejących w tym świecie. Dlatego też Euroweek jest prowadzony przez wolontariuszy z całego świata, którzy mają za zadanie pomagać uczestnikom w poszerzaniu ich horyzontów w zakresie różnych kultur oraz podnosić umiejętności potrzebne do międzynarodowej współpracy. W tym celu wolontariusze przekazują informacje z zakresu historii, ekonomii, turystyki, kultury oraz mieszkańców i tradycji swoich krajów w sposób interaktywny, jak również bardzo osobisty, a co za tym idzie, niezwykle przystępny, co sprzyja zapamiętywaniu i rozumieniu poruszanych zagadnień.

W celu podniesienia umiejętności społeczno-komunikacyjnych uczestników, program Euroweek otwiera przestrzeń do rozwijania poczucia pewności siebie poprzez zróżnicowane zadania, mające na celu integrację grupy i budowanie teamu, a także poprzez warsztaty językowe, odgrywanie ról, prezentacje, rozmowy motywacyjne oraz dyskusje grupowe z wolontariuszami w języku angielskim”. www.euroweek.pl

Kategoria treści: 

Kontakt

Urząd Miejski w Lubsku
Plac Wolności 1
68-300 Lubsko
telefon:  68 457 61 01, 68 457 61 15
fax:  68 457 61 00

Rachunek Bankowy Gminy:
PKO Bank Polski
Nr rachunku:
42 1020 5402 0000 0502 0267 7714

 KOORDYNATOR do spraw dostępności /Raport/Plan/WNIOSEK

DEKLARACJA DOSTĘPNOŚCI

 

Informacje

Godziny otwarcia Urzędu:
Poniedziałek 7:30-17:00
Wtorek, środa, czwartek 7:30-15:30
Piątek 7:30-14:00.
 
USC od poniedziałku do piątku:
7:30-14:30
 
Burmistrz przyjmuje: poniedziałek 12:00-17:00
 
Godz. otwarcia kasy na stronie bip.lubsko.pl