Komisja Bezpieczeństwa Publicznego, Spraw Społecznych i Zdrowia

lubsko.pl
Autor: 
A. Majewska

Dzisiaj (7.01) odbyła się komisja Bezpieczeństwa Publicznego, Spraw Społecznych i Zdrowia, w której udział wzięli m.in.: Starosta Żarski Józef Radzion, Burmistrz Lubska Janusz Dudojć, Sekretarz Gminy Henryk Dybka, Dyrektor Lubskiego Domu Kultury Maria Łaskarzewka, Dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji Robert Ściłba, Dyrektor Biblioteki Miejskiej w Lubsku Maria Rudek, Przewodniczący Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych Bartłomiej Sówka, przedstawiciele Komendy Policji i Straży Pożarnej w Lubsku oraz naczelnicy wydziałów Urzędu Miejskiego w Lubsku.

Omówiono m.in. temat przygotowania wszystkich jednostek do zbliżających się ferii zimowych oraz organizacji akcji „Bezpieczne Ferie" z udziałem Państwowej Straży Pożarnej oraz Policji w Lubsku.

Ponadto przedstawiono wnioski dotyczące zagrożeń zimowych dotyczących oceny stanu dróg i chodników oraz oświetlenia w okresie zimy. Stan przygotowań do ewentualnych silnych opadów śniegu oraz silnych mrozów. Omówiono obowiązki właścicieli, zarządców i administratorów budynków dotyczące usuwania śniegu oraz sopli lodowych z terenu nieruchomości, jakimi zarządzają.

Potwierdzono również działalność ogrzewalni, która w okresie zimowym otwarta jest dla najbardziej potrzebujących zwłaszcza w czasie silnych mrozów.

W sprawach różnych poruszono sprawę nocnej i świątecznej opieki medycznej, która z uwagi na zmianę przepisów nie będzie mogła być świadczona na dotychczasowych zasadach przez pogotowie, w związku z tym trwają rozmowy z dyrekcją m.in. Szpitala nr 105 w Żarach na zapewnienie ciągłości świadczenia takiej opieki, które wygasają z końcem marca br. Jak podkreślono, nie zmienia się zakres działalności pogotowia w zakresie pomocy dziennej.

Jeden z mieszkańców poruszył temat uciążliwości kościelnego nagłośnienia zewnętrznego dla osób, które mieszkają w bezpośrednim sąsiedztwie kościoła. Komisja zobowiązała się do rozpatrzenia zgłoszenia i znalezienia rozwiązania, które usatysfakcjonuje wszystkie zainteresowane tematem strony.

Kontakt

Urząd Miejski w Lubsku
Plac Wolności 1
68-300 Lubsko
telefon:  68 457 61 01, 457 61 15
fax:  68 457 61 00

Rachunek Bankowy Gminy:
PKO Bank Polski
Nr rachunku:
42 1020 5402 0000 0502 0267 7714

Informacje

Godziny otwarcia Urzędu:
Poniedziałek 7:30-17:00
Wtorek, środa, czwartek 7:30-15:30
Piątek 7:30-14:00.
 
Burmistrz przyjmuje: poniedziałek 12:00-17:00
 

Godz. otwarcia kasy na stronie bip.lubsko.pl