GALA SPORTU 2018

lubsko.pl
Autor: 
Anna Julita Hekkert

10. 02.2018r. po raz jedenasty społeczność miasta i gminy Lubsko miała okazję uczestniczyć w Gali Sportu i oklaskiwać wybitnych Lubszczan, którzy ciężką pracą zasłużyli sobie na miano wybitnych sportowców. Uroczystość odbyła się w hali OSiR w Lubsku. Poprowadzili  ją dyrektor OSiR  Maria Łaskarzewska i Robert Ściłba.  Gala została objęta honorowym patronatem Senatora RP Waldemara Sługockiego. Wśród wielu znakomitych gości znaleźli  się również  burmistrz partnerskiego miasta Masny( Francja) Paulette Gauthiez,  starosta Powiatu Żarskiego Janusz Dudojć, prezes Stowarzyszenia Vlotho – Lubsko dr Zbigniew Wilkiewicz i jego żona dr Angelika Gern – Wilkiewicz, wybitny wioślarz Tomasz Kucharski, sportowcy z Vlotho i Ukrainy.

Uroczystego otwarcia imprezy dokonał Burmistrz Lubska Lech Jurkowski, który w kilku ciepłych słowach powitał gości , wyróżnionych i mieszkańców gminy.  

Nagrody  są dla sportowców i ich trenerów niezwykle ważne. Podkreślił to senator Waldemar Sługocki mówiąc, że z wielką determinacją starał się być obecny na święcie lubskich sportowców, którzy każdego dnia ciężko pracują i w pocie czoła kształtują swoje charaktery po to, by zdobywać najwyższe laury. Wyróżnienia dla najlepszych rozpoczęto wręczeniem nagrody specjalnej Marszałka Województwa Lubuskiego Elżbiety Polak Michałowi Rozmysowi. Michał  to sportowiec o niezwykłym talencie. Jego osiągnięcia to miedzy innymi złoty i brązowy medal w biegu na 800m. podczas Mistrzostw Polski Seniorów w lekkoatletyce, 1 miejsce w biegu na 800m. podczas Bydgoszcz Cup, 9 miejsce i młodzieżowy rekord Polski na 1500m. w Pradze, 3 miejsce w biegu na 800m. podczas Memoriału Janusza Kusocińskiego w Szczecinie, 1 miejsce na 1500m. na Meetingu w niemieckim Dessau, 9 miejsce w debiucie na 3000m. podczas Drużynowych Mistrzostw Europy, brązowy medal Młodzieżowych Mistrzostw Europy w biegu na 1500m. Michał jest również półfinalistą mistrzostw świata (Londyn 2017) w biegach na 800 i 1500m. Pomimo tylu zwycięstw  pozostał człowiekiem skromnym, wdzięcznym rodzinie i trenerowi, co podkreślił w swojej wypowiedzi prezentowanej w filmie.

Kolejne nagrody i wyróżnienia zostały przyznane i wręczone przez Starostę Żarskiego Janusza Dudojcia, dyrektora OSiR – u Marię Łaskarzewską, redaktora naczelnego Magazynu Lubskiego, a także radnego powiatowego Zbigniewa Wydrycha.

Burmistrz Lubska Lech Jurkowski przyznał sportowcom nagrody w postaci stypendiów . Po 200 zł otrzymali: Dominika Magdziarz, Weronika Czerniak, Agata Wojciechowska, Wojciech Gembara, Mateusz Dyderski, po 250 zł otrzymały Lidia Milczanowska i Malwina Nazaruk ,po 300 zł Aleksander Kiełek, Nikodem Mikołajczuk, Eryk Ostojicz, Karolina Machnicka, Jakub Mierzwiak, Michalina Chełminiak, Nikodem Stuła, Mateusz Bogdanowicz, Nikola Sobczak, Natalia Kuraś, Nikodem Bobryk,  350 zł otrzymała Natalia Tomiałowicz, 400 zł przyznano Patrykowi Gubale, a wyróżnienia w wysokości 500 zł otrzymali  Jagoda Borys, Tomasz Lambrecht, Kornelia Sówka, Klaudia Gapska, Martyna Kurant, Kamil Krzyżanowski i Krystian Paś. Michał Rozmys wyróżniony został stypendium w wysokości 1000 zł.

Nagrodzeni zostali również opiekunowie i trenerzy najlepszych zawodników:

Mariusz Ossowski, Zbigniew Tomiałowicz, Jarosław Rygier, Marek Gutowski, Jarosław Wysokiński, Bogdan Lech, Katarzyna Nowicka, Mirosław Niewiadomski, Damian Dworczak, Adrzej Freliszko, Karol Widerowski, Robert Ściłba, Mirosław Sawicki, Mirella Wojciechowska i Waldemar Szylko.

Dumni laureaci nagród zostali uwiecznieni na wspólnej fotografii. Na co dzień skromni uczniowie, nierzadko osiągający wysokie wyniki w nauce znajdują czas i zapał do ciężkich treningów i pracy nad sobą. Dlatego tak ważne jest docenienie ich wysiłków.  Podczas Gali mieli okazję zaprezentować swoje osiągnięcia mieszkańcom Lubska i przybyłym gościom.

Uroczystą Galę Sportu uświetniły występy taneczne dziewcząt z grupy Muffins z Lubskiego Domu Kultury, wokalistek Katarzyny Szymaniec i Hanny Łuczak oraz prezentacja umiejętności sztuk walki członków sekcji  Ju- Jitsu. Atrakcją wieczoru był występ finalistki programu Mam Talent Iriny Biliaievej, która zaczarowała widzów pokazem baniek mydlanych, a także dynamiczny pokaz umiejętności freestyle football  Adriana Duszaka.

Miasto może być dumne z osiągnięć swoich sportowców, a także z Gali Sportu, która poruszyła niejedno serce młodych laureatów, ich rodziców i trenerów, a nawet zaproszonych gości. „Takie małe miasto, a takie wielkie wydarzenie”- powiedział jeden z gości, autor książek, dziennikarz i działacz polityczny, wieloletni przyjaciel rodziny Michała Rozmysa Norweg Roy Helge Simonsen. „Tak dobrze zorganizowana uroczystość w Norwegii wydarza się tylko w wielkim mieście – JEST TO IMPONUJĄCE !” – dodał Roy. Będąc pod wrażeniem uroczystości wyraził chęć nawiązania współpracy z miastem Lubsko. Wstępne rozmowy z burmistrzem Lechem Jurkowskim dotyczące propozycji współpracy już się odbyły.

Bardzo dziękujemy wszystkim mieszkańcom Lubska, organizatorom, sportowcom, rodzicom, trenerom, gościom, Pani Marii Łaskarzewskiej i Burmistrzowi Lubska Lechowi Jurkowskiemu za tak imponującą i niezwykłą Galę Sportu 2018!

Ważne informacje

68 372 19 82 pn.-pt.  7:00 - 15:00.

68 372 42 70, 604 795 894  pn.-pt.  15:00 - 7:00 oraz dni wolne i świąteczne

W godz. pracy urzędu: Ratusz - pok. 26, telefonicznie pod numerem 68 457-61-21 bądź za pomocą poczty elektronicznej na adres rjedrys@lubsko.pl.

Kontakt

Urząd Miejski w Lubsku
Plac Wolności 1
68-300 Lubsko
telefon:  68 457 61 01, 457 61 15
fax:  68 457 61 00

Rachunek Bankowy Gminy:
PKO Bank Polski
Nr rachunku:
42 1020 5402 0000 0502 0267 7714

Informacje

Godziny otwarcia Urzędu:
Poniedziałek 7:30-17:00
Wtorek, środa, czwartek 7:30-15:30
Piątek 7:30-14:00.
 
Burmistrz przyjmuje: poniedziałek 12:00-17:00
 

Godz. otwarcia kasy na stronie bip.lubsko.pl