W poniedziałek 19 lutego br. odbyło się w lubskim pałacu uroczyste podpisanie umowy o dofinansowanie projektu pod nazwą: „Budowa drogi gminnej w miejscowości Górzyn”.
W spotkaniu uczestniczyli: Wicemarszałek Województwa Lubuskiego Zbigniew Kołodziej oraz Zastępca Dyrektora Departamentu Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich Andrzej Gembara, z ramienia Gminy Lubsko Burmistrz Lubska Janusz Dudojć oraz sołtys sołectwa Górzyn Zofia Dębska.
W ramach projektu drogi gruntowe w Górzynie, to jest: ul. Polna, Boczna, Sosnowa oraz odcinek ul. Wiejskiej (od skrzyżowania ul. Boczna/ul. Polna/ul. Wiejska - lewa odnoga - po stronie marketu DINO)) zostaną przebudowane i uzyskają nawierzchnię z kostki betonowej. Dodatkowo zostanie wykonany kanał technologiczny. Planuje się pobocza utwardzone tłuczniem oraz budowę oświetlenia ulicznego.
Poprawi się bezpieczeństwo ruchu, widoczność oraz przejezdność drogi.
Całkowita szacowana wartość zadania wynosi 2 483 837 zł, w tym:
- pozyskane przez Gminę Lubsko dofinansowanie: 1580 465 zł
- wkład własny ze środków Gminy Lubsko: 903 372 zł.
***
„Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich:
Europa inwestująca w obszary wiejskie"
Operacja pn.: „Budowa drogi gminnej w miejscowości Górzyn”, realizowana jest w ramach Działania „Budowa lub modernizacja dróg lokalnych” w ramach poddziałania „Wsparcie inwestycji związanych z tworzeniem, ulepszaniem lub rozbudową wszystkich rodzajów małej infrastruktury, w tym inwestycji w energię odnawialną i w oszczędzanie energii” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

Gmina Lubsko










